Συνάντηση του Πύρρου Δήμα με τον Πρόεδρο του Παγκοσμίου Συμβουλίου Ηπειρωτών Εξωτερικού 03/03/2014
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ 03 - 2014
Συνάντηση με τον Πύρρο Δήμα, βουλευτή Επικρατείας του ΠΑΣΟΚ και Β΄ Αντιπρόεδρο της Ειδικής Μόνιμης Επιτροπής Ελληνισμού της Διασποράς είχε στην Αθήνα ο Πρόεδρος του Παγκοσμίου Συμβουλίου Ηπειρωτών Εξωτερικού κ. Χρυσόστομος Δήμου.
Ο κ. Πύρρος Δήμας ενημέρωσε τον κ. Δήμου για τις εργασίες της Επιτροπής Ελληνισμού της Διασποράς και το στάδιο στο οποίο βρίσκονται οι συζητήσεις για το « Νέο ΣΑΕ», ενώ ο Πρόεδρος κ. Δήμου ενημέρωσε από τη πλευρά του τον κ. Δήμα για τις δράσεις του Παγκοσμίου Συμβουλίου.
Σπύρος Κωσταδήμας
Υπεύθυνος Τύπου και Επικοινωνίας του
Παγκοσμίου Συμβουλίου Ηπειρωτών Εξωτερικού (ΠΣΗΕ)
![]() |
Δελτίο τύπου 03-2014 (μορφή pdf) |