Στο Ευρωψηφοδέλτιο της Νέας Δημοκρατίας ο Γενικός Γραμματέας του Π.Σ.Η.Ε. Λευτέρης Δημητρίου 09/05/2014
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ 08 - 2014
Το Παγκόσμιο Συμβούλιο Ηπειρωτών Εξωτερικού χαιρετίζει την απόφαση της Νέας Δημοκρατίας να εντάξει στο Ευρωψηφοδέλτιό της το Γενικό Γραμματέα του κ. Λευτέρη Δημητρίου.
Ο Λευτέρης Δημητρίου είναι γεωπόνος και διευθυντικό στέλεχος της Αρχής Πληρωμών της Ευρωπαϊκής Ένωσης στην Κύπρο. Γόνος δεκαμελούς οικογένειας από την Ήπειρο, ζει και εργάζεται μόνιμα στην Κύπρο. Έχει τρεις μεταπτυχιακούς τίτλους σπουδών και μιλάει τρεις ξένες γλώσσες. Είναι παντρεμένος με την Ελένη και έχουν δύο παιδιά το Νικόλαο και το Χρίστο.
«Αποτελεί χρέος όλων των Ηπειρωτών να στηρίξουμε έμπρακτα την υποψηφιότητα του Λευτέρη Δημητρίου με απώτερο σκοπό την εκλογή του για να προσφέρει από τη νέα του θέση πολίτιμες υπηρεσίες στον Πανηπειρωτισμό» τόνισε ο Πρόεδρος του Παγκοσμίου Συμβουλίου Ηπειρωτών Εξωτερικού κ. Χρυσόστομος Δήμου.
Σπύρος Κωσταδήμας
Υπεύθυνος Τύπου και Επικοινωνίας του
Παγκοσμίου Συμβουλίου Ηπειρωτών Εξωτερικού (ΠΣΗΕ)
![]() |
Δελτίο τύπου 08-2014 (μορφή pdf) |